Sedavé zaměstnání je s námi už nějakou dobu, stále se rozšiřuje a čím dál více lidí usedá za monitory. Samotná sedavá práce by nebyla natolik riziková, kdybychom trávili zbytek dne aktivně. Existuje velký počet lidí, který to tak bohužel nemá. Právě proto vznikl projekt KancBezBolesti. Jeho cílem je edukovat pracovníky o úpravě pracovní plochy, sedu, osvětlení, kompenzačnímu cvičení...ale hlavně motivovat a přivést k pohybu. Náš tým se skládá z vystudovaných fyzioterapeutů, nejde tedy jen o prevenci případných potíží, ale i o řešení již vzniklých problémů. Kromě edukačních seminářů a pohybových lekcí nabízíme i fyzioterapii. Vše jsme schopni poskytnou v prostorách firmy, stačí pouze dostatečný prostor a zájem.  

Adam Štefánek           

Zakladatel projektu a fyzioterapeut

Pracuji jako fyzioterapeut v soukromém zdravotnickém zařízení, zároveň se starám o mladé fotbalisty AC Sparta Praha. Právě v soukromé ambulanci se často setkávám s pacienty, kteří přijdou s bolestí zad, krku a dalšími problémy. Velká část z nich má sedavé zaměstnání a jejich aktivita je téměř na nule. Mým cílem je pomoci jim s akutním problémem a následně je "rozhýbat" tak, aby se problém znovu neopakoval. Pacienti často chodí pozdě, problémy už jsou zřetězené a práce s nimi je mnohem těžší. Proto jsem dostal myšlenku vybudovat tento projekt. Naučit klienty pracovat se svým tělem, kompenzovat sed, trávit aktivně volný čas. Mojí výhodou je, že jsem sám aktivní sportovec. Prošel jsem si mnoha sporty a také utrpěl mnoho zranění. Díky těmto zkušenostem, jsem schopen lidem pomoci s akutní bolestí, individuálně pracovat s jejich problémy a nastavit ideální kompenzaci pro jejich práci. Kromě pohybu se zajímám také o stravu, suplementy, spánek, mentální zdraví - zkrátka holisticky o celé tělo. Bolest je totiž vždy výsledek působení několika faktorů.

Jakub Oška

Majitel bymfit.cz a trenér

Buduji soukromé centrum pohybu a zdraví BYMfit, kde působím mimo jiné jako osobní trenér. Spolupracuji s Centrem psychosomatické medicíny při léčbě závislostí a psychických problémů. Od tohoto roku spolupracuji s Fakultní nemocnicí v Plzni na psychiatrii. S Adamem jsme se pustili do projektu pro komplexní řešení zdraví ve firmách. Nejde pouze o pohyb, ale i spánek, stravu nebo mentální nastavení. Cítíme, že naše služba by měla být součástí každé firmy, která má sedavé a stresující prostředí.

Ondřej Prudil

Fyzioterapeut

Pracuji jako fyzioterapeut v soukromé ambulanci fyzioterapie. Moje klientela je složena z běžné veřejnosti se sedavou prací a rekreačních i výkonnostních sportovců. Většina problémů pohybového aparátu je spojena s nedostatkem nebo neadekvátně nastaveným pohybem. A právě pohybem se také tyto potíže dají vyřešit, s čímž vám rád pomohu. Sám se věnuji především vzpírání a silovému tréninku. Ve volném čase spravuji instagramový účet @fyzio_kriticky, kde se snažím rozebírat vědecké studie právě o silovém tréninku, fyzioterapii a lidském těle. Občas je mým úkolem bořit mýty z oblasti fyzioterapie, kterých máme zažitých opravdu mnoho a vědecky nejsou prokázané. Některé z nich se můžete dozvědět i na seminářích o sedavé práci.

Jiří Hadwiger

Fyzioterapeut

K práci fyzioterapeuta jsem se dostal skrze vlastní zranění ve sportu, a proto sám vím, o jak účinný způsob léčby se jedná. Jsem absolvent oboru fyzioterapie na UK FTVS a díky tomu mám možnost nabídnout pomoc lidem s celou škálou problémů pohybového aparátu. Nyní pokračuji ve studiu navazujícího magisterského stupně. Mám zkušenost z ambulantní i lůžkové rehabilitace a ve své praxi se věnuji pacientům s širokým spektrem obtíží jak v akutní tak chronické fázi. Současně se také věnuji fyzioterapii dětí a mladistvých - především v oblasti vadného držení těla, skoliotického zakřivení páteře a plochonoží. Ve svém volném čase se rád vzdělávám v oboru a věnuji se různým sportovním aktivitám jako je volejbal, plavání a další.


kanclbezbolesti@gmail.com
+420 720 738 795 
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!